Яка насправді ситуації в РФ з ракетами і снарядами: керівник естонської розвідки розповів
Росія робить ставку на поповненні свого військового арсеналу саме снарядів. Ракети у РФ також немало, однак їхня кількість вимірюється сотнями, але не тисячами.
Про це керівник естонської розвідки Антс Ківісельг розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентці ТСН Оксані Радіоновій у Таллінні. Ця розмова стала можлива завдяки підтримці Європейського союзу.
“Росія ще до війни самотужки виготовляла на рік півтора мільйони снарядів. Зараз вони запустили масово заводи, вони працюють у три зміни, тому йдеться вже про мільйони. Якщо говорити про балістичну зброю, то її Росія не здатна виготовляти в таких обсягах”, – розповів він.
За словами Ківісельга, у РФ реанімують додаткову військову інфраструктуру, зокрема зводять нові ангари для ремонту літаків. Окрім того, Росія отримала поставки зброї з Північної Кореї.
“Це тисячі контейнерів. За нашими підрахунками вони отримали орієнтовно від 300 до 500 тисяч снарядів”, – додав керівник естонської розвідки і зауважив, що ці підрахунки базуються на кількості у співвідношенні до розмірів контейнерів та інформації про виробництво.
А от щодо поставок зброї з Ірану, то Ківісельг назвав цифру у майже тисячу дронів щомісяця. Саме стільки БПЛА-камікадзе країна-агресорка отримує від свого партнера. Водночас щодо передавання ракет інформації поки немає.
“Кремль намагається отримати зброю звідусіль, де тільки це можливо. І результат перемовин, які нещодавно відбулися між Китаєм та Москвою – це певні домовленості. Але які саме, поки не можу озвучити. Наразі у нас не має жодного підтвердження того, що Пекін постачає зброю Москві”, – зауважив керівник розвідки Естонії.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: “Ексклюзив! Керівник розвідки Естонії – про плани Путіна, військовий потенціал РФ та деокупацію Криму”
Зазначимо, у ГУР не фіксують активних постачань Ірану дронів-камікадзе “Шахед” Росії. Однак Тегеран все ще може відправляти Москві незначні партії готових БПЛА. Розвідка Міноборони стверджує, що зараз Росія здатна самостійно виробляти декілька десятків аналогів “Шахедів” на місяць.
Читайте також: