Жінка придбала вазу за $4, а перепродала за понад $100 тисяч на аукціоні – фото та подробиці
У штаті Вірджинія, США, жінка на ім'я Джессіка Вінсент придбала у червні цього року скляну вазу в комісійному магазині за $3,99 (148 грн). Однак пізніше вона дізналася про її цінність і перепродала на аукціоні за понад 100 тисяч доларів (3 млн 720 тис. грн).
Про повідомляє The New York Times.
Джессіка Вінсент придбала вазу червоно-зеленого кольору в комісійному магазині Goodwill.
Унизу виробу жінка помітила маленьку літеру “М”, яка, на її думку, могла означати Мурано – острів біля Венеції, який вважають історичною батьківщиною італійського скляного посуду.
Тоді Джессіка подумала, що виріб може мати велику цінність. Однак, коли вона підійшла до каси, то почула вартість у $3,99.
Після покупки вази жінка почала шукати в Інтернеті інформацію про виріб. У соцмережах вона дізналася, що вазу, ймовірно, спроєктував відомий італійський архітектор Карло Скарпа.
“У мене було відчуття, що це може бути виріб за 1000 або 2000 доларів. Але я точно не розуміла (вартість вази – ред), доки не провела трохи більше досліджень”, – розповіла Джессіка.
Потім Джесіка надіслала фото вази до аукціонного дому Wright. Як розповіли фахівці, виріб є частиною серії Pennellate, розробленої Карлом Скарпою у 1940-х роках. Скільки у світі існує подібних ваз – невідомо. Ваза виготовлена з італійського скла, на якому не було жодної тріщини.
Зрештою вазу продали за понад $107 100 тисяч (3 млн 984 тис. грн) невідомому приватному колекціонеру мистецтва в Європі.
Джессіка Вінсент отримала близько $83,5 тисячі (3 млн 106 тис грн), а аукціонний дім – $23,6 тисячі (878 тис. грн).
Перед цим, у січні, жінка, яка тренує коней для гри в поло, придбала будинок, побудований 1930 року. Він потребує капітального ремонту.
За гроші від продажу вази Джессіка Вінсент сподівається оновити систему опалення.
Джессіка також розповіла, що відвідувала комісійні магазини з матір’ю з дитинства і з роками “розвинула око на приховані скарби”.
Нагадаємо, загадкові записки, заховані у шовковій сукні 19 століття, розшифрували через 10 років (фото).
Читайте також: