5 ознак, які вказують на те, що ви розумніші, ніж про себе думаєте

Як виявилося, не зовсім розумні люди схильні переоцінювати свою компетентність, тоді як розумні люди схильні недооцінювати себе.

Те, що ви не надто впевнені у власній розумності, саме може свідчити про те, що ви достатньо розумні.

Психологи назвали п'ять ознак того, що ви розумніші, ніж про себе думаєте.

  1. Ви розмовляєте самі з собою. Як це не дивно, часті розмови із самим собою не є ознакою вашого божевілля чи самотності, насправді це може вказувати на високий рівень інтелекту. Психологи виявили, що розмова із самим собою вголос покращує самоконтроль і концентрацію – важливі аспекти інтелекту. Відомий факт,  що професійні спортсмени під час змагань часто розмовляють самі з собою.
  2. Ви допитливі. Цікавість до світу, відкритість новому досвіду також вказує на високий рівень IQ.
  3. Ви почуваєтеся щасливими, коли перебуваєте на самоті. Деяким людям завжди потрібна компанія і вони ненавидять самотність, водночас інші не вбачають проблем із тим, щб багато часу бути на наодинці із собою. Але яка поведінка свідчить про інтелект? Британське дослідження показало чіткий зв'язок між задоволенням від самотності та інтелектом. “Більш розумні люди більше задоволені життям, ніж ті, які частіше спілкуються  з друзями”, – йдеться у висновках дослідження. Психологи це пояснюють таким чином – люди, які часто усамітнені, більше часу приділяють роздумам, планам та їх реалізації.
  4. У вас чудове почуття гумору. Доведено, що кумедні люди володіють високим інтелектом, хоча мало хто вважає хорошого клоуна найрозумнішим у групі. Проте доведено, що професійні коміки та люди з хорошим почуттям гумору особливо розумні. Кмітливість та інтелект – неперевершене поєднання.
  5. Ви знаєте, що нічого не знаєте, і зізнаєтеся в цьому. Розумні люди легко зізнаються, коли вони чогось не знають або не знайомі з певною темою. Вони не бояться сказати: “Я не знаю”. Натомість вони робитимуть усе, щоб найближчим часом про це дізнатися. Водночас що менше людина розумна, то більше вона переоцінює свої когнітивні здібності.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *