Яке сьогодні, 3 січня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
3 січня 2024 року — середа. 679-й день війни в Україні.
Яке сьогодні, 3 січня, церковне свято
3 січня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Гордія. Він народився в місті Кесарія, Каппадокія (нині Туреччина) в III столітті. Був воєначальником римського війська. Він так сильно увірував в християнство, що склав з себе посаду і пішов жити до пустелі самітником. Тоді ж імператор Лікій почав гоніння на християн і Гордій вирішив повернутися з пустелі, щоб допомагати іншим вірянам.
Якось в місті святкували свято на честь бога Марса, але Гордій відмовився поклонитися ідолові. Тоді його схопили, почали мучити, але навіть найжорстокіші муки він прийняв спокійно. Градоначальник побачив, що мученик непохитний, і почав пропонувати йому різноманітні нагороди та посади. Проте Гордій відмовився. Тоді святого стратили.
Що не можна робити 3 січня
- Не варто нічим хвалитися, щоб Гордій не відібрав.
- Не бажано пити алкогольні напої, особливо горілку.
- Заборонено брати в борг чи позичати гроші.
Народні прикмети і традиції на 3 січня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: рано світає — скоро сніжитиме;
- на деревах пухнастий іній — до ясної погоди найближчими днями;
- зайці почали підходити до будинків — вдарять морози;
- яка погода цього дня, такою вона буде в березні;
- на небі з'явилася велика біла пухнаста хмара — почнуться завірюхи і хуртовини.
В давнину вірили, що злі відьми виходять на землю і можуть задоїти корову до смерті. Тому тварин годували пшеничною чи вівсяною кашою на молоці, читали спеціальні намовляння, молитви. А ще обов'язково готували страви з сиру, щоб вони принесли родині щастя та багатство.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 3 січня
Які сьогодні іменини: Гордій, Ірина.
Талісманом людини, народженої 3 січня, є онікс. Один з різновидів кварцу. Здавна вірили, що онікс — це чоловічий камінь. Вважали його символом мужності.
Цього дня народилися:
- 1946 рік — український режисер, заслужений діяч мистецтв України Остап Федоришин;
- 1946 рік — президент Асоціації спортивних журналістів України, голова клубу незвичайних рекордсменів Валентин Щербачов;
- 1964 рік —живописець, скульптор Юрій Кафарський.
Пам’ятні дати 3 січня
Календар важливих подій в Україні та світі за 3 січня:
- 1431 рік — бургундський герцог продає за 10 000 франків Жанну Д'Арк, захоплену в полон внаслідок зради, єпископові Кошону, який діяв від імені англійського короля;
- 1521 рік — папа Римський Лев Х відлучає від римо-католицької церкви релігійного реформатора Мартіна Лютера за публікацію 95 тез про фінансові зловживання в церкві;
- 1638 рік — в Амстердамі відкривається перший постійний театр Нідерландів — Схаубюрг, збудований Якобом ван Кампеном;
- 1833 рік — британські війська висаджуються на Фолклендських островах і змінюють аргентинський прапор на свій;
- 1868 рік — в Японії приймають “Указ про реставрацію Імператорського правління”;
- 1888 рік — у Вашингтоні власник фабрики з виробництва паперових цигаркових мундштуків Марвін Стоун отримує патент на соломинку для коктейлів (тоді соломинки виготовляли з паперу);
- 1918 рік — Одеса проголошує себе “тимчасово вільним містом”;
- 1919 рік — Українська Національна Рада схвалює постанову про з'єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою в Києві;
- 1924 рік — через два роки після виявлення поховання єгипетського фараона Тутанхамона британська експедиція знаходить головний скарб гробниці — кам'яний саркофаг фараона;
- 1925 рік — Беніто Муссоліні оголошує себе диктатором Італії;
- 1957 рік — після 11 років розробок компанія Hamilton Watch представляє перший у світі електронний годинник;
- 1958 рік — острівні володіння Британії у Карибському морі об'єднуюються у Вест-Індську Федерацію;
- 1961 рік — США відкликають дипломатичне визнання уряду Куби і закрили посольство в Гавані;
- 1990 рік — диктатор Панами Мануель Нор'єга здається американським військовим і вивозиться до США;
- 1992 рік — Єгипет, Сінгапур, Непал, Малайзія визнають незалежність України;
- 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні стосунки з США;
- 1992 рік — згідно з Указом Президента України № 29/92 створюють “Державний експортно-імпортний банк України”;
- 1992 рік — командувач Чорноморського флоту І. Касатонов підписує наказ про вихід Чорноморського флоту з підпорядкування Генштабу у Москві і підпорядкування ЧФ Міністерству оборони України.
Погода на 3 січня
Сьогодні, 3 січня, в Києві похмуро, вранці розпочнеться дощ, який повинен закінчитися до обіду, але ввечері піде знову, хоча і буде слабшим. У Львові хмарно, вранці сильний дощ, який послабшає після обіду, але буде йти до пізнього вечора. У Харкові похмуро, в другій половині дня дрібний дощ. В Одесі похмуро, без опадів.
Температура повітря в Києві — +7 вдень та +1 вночі. У Львові — +6 вдень та +3 вночі. У Харкові — +8 вдень та 0 вночі. В Одесі — +12 вдень та +6 вночі.
Який сьогодні день в Україні і світі
3 січня в Україні і світі святкують Міжнародний день здоров'я душі і тіла. У добробуті людини зв'язок тіла, душі та здоров'я відіграє дуже важливу роль. Тому це свято є чудовою можливістю дослухатися до себе, почати жити по-новому. Сторіччями існує концепція гармонії душі та тіла. Існує чимало способів, які допомагають її досягнути, покращити свій добробут та здоров'я. Починати можна з малого, наприклад, змінити інтер'єр в кімнаті чи раціон харчування.
Також 3 січня День народження соломинки для коктейлів. Зазвичай її виготовляють з пластику, але так було не завжди. Соломинка сьогодні здається нам непомітним та звичним аксесуаром до коктейлю. Цікаво, що в історії людства соломинку можна назвати найстарішим столовим прибором. Археологи знайшли схожі предмети під час розкопок шумерських міст. Вік таких виробів приблизно 3000 років до нашої ери.
А сучасна історія соломинки розпочалася з американця Марвіна Стоуна, якому якось не сподобався його улюблений коктейль. До напою потрапили волокна натуральної житньої соломинки, зіпсувавши його смак. Чоловік вирішив попрацювати над цією проблемою, а тому взяв олівець, обгорнув його папером по спіралі і скріпив конструкцію клеєм. Пити через таку імпровізовану соломинку було зручно, але вона швидко розмокала і втрачала свою форму. Тому Марвін спробував покрити папір парафіном. Тепер трубочка розмокала довше, але все ж часу було недостатньо, щоб посмакувати коктейль.
Через кілька днів до Марвіна надійшла бандероль із яскравою поштовою маркою. Марка була виготовлена з манільського паперу, який вирізнявся високою щільністю. Підприємець вирішив почати виготовляти соломинки для коктейлю з цього виду паперу. Однак тепер з'явилася ще одна проблема — потрібно було визначитися з ідеальним діаметром. З ширшої трубочки було легше пити, але до неї потрапляли часточки фруктів, які часто додавали до коктейлів. Тому він вирішив зробити діаметр соломинки трішки меншим за розмір лимонної кісточки. Саме 3 січня 1888 року він запатентував свій винахід.
Читайте також: