Чому росте курс долара і що буде далі: в НБУ пояснили
В Україні збільшився попит на валюту, а паралельно з цим почалося зростання курсу долара щодо гривні. У Національному банку пов'язують це із сезонним фактором, оскільки збільшилися бюджетні витрати та попит серед українців.
Про це повідомляє пресслужба державного регулятора.
Зі слів заступника очільника Нацбанку Сергія Ніколайчука, наразі в Україні діє керована гнучкість курсу, тому курсові коливання — нормальне явище.
“Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація покращується (як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада)”, — сказав він.
Він також підкреслив, що курсові коливання не загрожують валютному ринку і залишаються значно меншими, ніж до повномасштабної війни.
“Курс на готівковому ринку, який важливий для населення, уже тривалий час коливається в обидва боки і, незважаючи на певне ослаблення гривні наприкінці року, вона залишається міцнішою, ніж, наприклад, у IV кварталі 2022 року”, — пояснив він.
Національний банк не збирається повертатися до практики фіксованого курсу. Відмова від нього була свідомою, оскільки для змін з'явилися відповідні умови.
Раніше повідомлялося, що курс валют в Україні перед Новим роком зробив стрибок догори. Так, плавне здорожчання долара змінилося швидким зростанням курсу. Чого очікувати від курсу валют на початку 2024 року – читайте в щотижневому аналітичному проєкті сайту ТСН.ua.
Читайте також: