Зеленський у Давосі: про що говорив президент та чи отримає Україна допомогу від ЄС і США
Володимир Зеленський повідомив про позитивні сигнали щодо перспектив західної підтримки, яка тепер затримується. Він сказав про це на окремій зустрічі з американськими та європейськими топчиновниками в Давосі. А з трибуни престижного Форуму президент наголосив, що до оборони варто готуватися не лише Україні.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки “Радіо Свобода” Зоряни Степаненко спеціально для ТСН.
Що говорив Зеленський у Давосі
Давоський форум – це велика подія для політичних і бізнес-еліт чи не з усього світу. Цьогоріч на засіданні форуму Росії не було, проте про країну-окупантку постійно говорять.
Володимир Зеленський з трибуни дорікав Заходу і за слабкі санкції, що не зупинили російське ракетне виробництво, і за спроби уникнути ескалації – сказав, що це вартувало Україні часу й багатьох життів досвідчених військових. Застерігав український президент і від ідей зупинити лише бойові дії.
“Будь-який заморожений конфлікт зрештою спалахне знову. Після 2014 року були спроби заморозити війну на Донбасі. Були дуже впливові гаранти цього процесу. Але Путін є хижаком, який не задовольняється “замороженим продуктом”. І нам потрібно захищати себе, наших дітей, наші будинки, наші життя. І ми можемо це зробити”, – каже президент.
Обговорення військової допомоги від США
Для керівництва України форум у Давосі – нагода заволодіти увагою партнерів. І поборотися за військову й фінансову допомогу, що останніми місяцями затримується. Це Зеленський окремо обговорював з топпосадовцями НАТО, і Сполучених Штатів зокрема, де на добро Конгресу очікують понад 60 мільярдів доларів на військові потреби України.
“Ми сповнені рішучості забезпечувати нашу підтримку Україні і дуже тісно співпрацюємо з Конгресом, щоб зробити це. Я знаю, що наші європейські колеги роблять те саме. Тому, досягаючи військового успіху проти цього російського нападу, ви також будуєте Україну для майбутнього, яка може міцно стояти на ногах у військовому, економічному та демократичному сенсі”, – сказав Ентоні Блінкен, держсекретар США.
Допомога Україні від ЄС
У Брюсселі 50 мільярдів євро макрофіну для України в заручниках тримає Віктор Орбан, і лідери ЄС спробують прорвати угорську блокаду в цьому питанні 1 лютого. Задля цього збираються на позачерговий саміт.
Перспективи щодо цих коштів Зеленський обговорював із президенткою Єврокомісії. Домовилися і про наступні кроки на шляху України до ЄС, зокрема початок скринінгу українського законодавства на його відповідність європейському. З трибуни Урсула фон дер Ляєн заявила: Україна може перемогти. За умов стабільної допомоги від партнерів 2024-го і надалі.
“Зараз Росія залежить від Китаю. І все це говорить нам, що Україна може перемогти в цій війні. Але ми повинні продовжувати посилювати їхній опір”, – сказала вона.
Чи зустрінеться українська делегація з китайською
Після переговорів із посадовцями з Брюсселя та Вашингтона Зеленський висловив оптимізм щодо подальшої підтримки. Інтрига, втім, лишається довкола китайської делегації та її планів у Давосі.
Поговорити та прояснити роль і наміри Пекіна у війні Росії проти України (в Китаї називають її українською кризою) хотіла б і українська сторона, і її партнери. Жодна вірогідності таких зустрічей не підтверджує. Але й не спростовує.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ⚡️ Зеленський і топчиновники в Давосі: чи є перспективи західної підтримки?
Нагадаємо, скільки Росія витрачає на війну проти України та топ-3 найдорожчої знищеної техніки окупантів.
Читайте також: