На Закарпатті ведмеді перестали впадати у сплячку: у чому небезпека (фото, відео)
На Закарпатті в реабілітаційному центрі ведмеді страждають від безсоння. Щоб впасти у сплячку, їм необхідні тривалі морози щонайменше – мінус 15 градусів. А така зима у Карпатах востаннє була років сім тому.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Світлани Деніщук.
Із 32 клишоногих, що живуть в реабілітаційному центрі на Закарпатті, більше половини не сплять вже кілька років. Бо ж для гарного сну, кажуть ветеринари, хижакам необхідні сильні і тривалі морози, які у Карпатах востаннє були років сім тому.
“Відколи почались зміни температури, вони то два тижні сплять і потім виходять, то 2-3 дні. І прокидаються”, – каже лікар ветеринарної медицини в реабілітаційному центрі Михайло Маслей.
Цієї зими в сплячку впали лише троє, ще п’ятеро до них приєдналися напередодні, коли позначки термометрів показали довгоочікувані мінус 15. Якщо ведмеді не сплять – вони мляві, дратівливі і постійно голодні.
“Щойно клишоногі відчули запах їжі, біжать до паркану. Сьогодні на сніданок у них хліб. В реабілітаційному центрі кажуть – голодувати ведмедям не дозволяють, але на зиму раціон урізають щонайменше на 30%. Так стимулюють їх до сну”, – каже кореспондентка ТСН Світлана Деніщук.
Та найгірше, кажуть у звіринці – через таку погоду, ведмеді у дикій природі теж не сплять. І це дуже небезпечно для людей. В горах вони можуть нападати на туристів, або ж навіть у пошуках їжі, спускатися у села.
Та ця проблема стосується не лише українських Карпат, кажуть фахівці. Через глобальне потепління життя у дикій природі змінюється. Ведмеже безсоння зараз турбує науковців в усьому світі.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 20:00 за 26 січня 2024 року | Новини України
Нагадаємо, раніше в Канаді камери спостереження на заправній станції зафіксували, як чорний ведмідь пробрався до продуктової крамниці та викрав мармеладних ведмедиків.
Читайте також: