Росія виходить з Парламентської асамблеї ОБСЄ: неочікувана причина
Очільник Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що до 21 лютого Дума і Рада Федерації синхронно ухвалять рішення про припинення членства Росії в Парламентській асамблеї ОБСЄ.
Про це Володін сказав під час пленарного засідання Держдуми, пише The Insider.
Володін назвав ПА ОБСЄ “абсолютно несамостійною політизованою організацією, що танцює під дудку Вашингтона”.
“Найгірше в цій ситуації, що ми ще гроші платимо, причому одні з найбільших платників, тому треба виходити, припиняти перераховувати кошти”, – заявив Володін.
Зазначимо, що Парламентська асамблея – міжпарламентський орган, що об'єднує 57 держав-членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Він був створений 1991 року для контролю за виконанням цілей ОБСЄ, розроблення та реалізації механізмів із запобігання та розв'язання конфліктів і сприяння зміцненню та консолідації демократичних інститутів у державах-учасницях ОБСЄ.
Влітку 2023 року асамблея створила парламентську групу підтримки України.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вийшла або тимчасово зупинила членство в багатьох міжнародних організаціях, зокрема в Раді Європи, Раді з прав людини ООН, Раді держав Балтійського моря та Міжнародній організації праці.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив ОБСЄ в тому, що вона стала придатком НАТО та Європейського Союзу. Мовляв, винні в цьому країни Заходу.
Читайте також: