Знищення корабля “Цезар Куніков”: характеристики російського судна, фото

Генеральний штаб України офіційно підтвердив, що вранці 14 лютого у Чорному морі було знищено російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”.

Операцію провели українські військові спільно з розвідниками. В момент ураження вороже судно перебувало в територіальних водах України поблизу Алупки. 

Військовий експерт Олександр Коваленко розповів подробиці про знищений російського корабля “Цезар Куніков”.

“Цезар Куніков” було введено його в експлуатацію 1986 року, а побудовано в Польщі – на суднобудівному заводі “Stocznia Polnocna” у Гданську.

“Такі кораблі останнім часом використовувалися переважно як транспорт, у логістичних ланцюжках РОВ (російських окупаційних військ – ред.), але як десантний функціонал – це 12 од. бронетехніки техніки та не менше 340 осіб десанту. Тому питання, коли з ЦК (“Цезар Куніков”) трапилося те, що трапилося, він був завантажений і цікаво чим, чи йшов порожняком? Але навіть якщо і йшов порожняком, це все одно – чудово!”, – написав він.

Коваленко також додав, що в Росії жоден суднобудівний завод не може будувати і навіть повноцінно ремонтувати такі кораблі.

Корабель “Цезар Куніков”

“Цезар Куніков” − великий десантний корабель проєкту 775, який базувався у Севастополі. Його орієнтовна вартість становить $60-70 мільйонів.

“Цезар Куніков” брав участь в операції в Косово (1999 рік), російсько-грузинській війні (2008 рік), здійснював забезпечення сирійської армії (операція “Сирійський експрес”, 2015 рік).

Корабель 2014 року брав участь в операції з анексії Криму, також виконував походи в Середземне море.

У квітні 2019 року пройшов ремонт системи кермового управління на 13-му судноремонтному заводі Чорноморського флоту.

Технічні характеристики ВДК “Цезар Куніков”:

  • Водотоннажність – 4080 тонн;
  • Довжина – 112,5 м;
  • Ширина – 15 м;
  • Осадка – 3,7 м;
  • Швидкість – 18 вузлів (33 км/год);
  • Дальність плавання – 6000 миль (9 656 км) при 12 вузлах (22,2 км/год);
  • Екіпаж – 87 осіб;
  • Двигуни: два дизельних, два гвинти;
  • Озброєння: 2х2 57-міліметрові артустановки АК-725, 4х8 пускових установок ПЗРК, 2х30 122-міліметрових пускових установок НУРС А-215 “Град-М”.

ВДК “Цезар Куніков” може використовуватись для встановлення мінних загороджень; за різних варіантів завантаження:

  • 150 осіб десанту і 10 танків типу Т-55 з екіпажем у 40 осіб;
  • 12 пливучих танків ПТ-76 з екіпажем у 36 осіб;
  • підрозділ у складі 3 танків типу Т-55 з екіпажем у 12 осіб,
  • три 120-мм міномети, три бойових машин типу 2Г 27, чотири автомобілі ЗІЛ-130, чотири ГАЗ-66 та одного легкового позашляховика ГАЗ-69;
  • Особовий склад десанту − 147 осіб. 

За часів Радянського союзу входив до складу 197-ї бригади десантних кораблів 39-ї дивізії морських десантних сил із базуванням у Новоозерному (Крим), Донузлав.

Його назвали ім'ям радянського офіцера Цезаря Львовича Кунікова, який брав участь у захоплені плацдарму Мала земля біля Новоросійська і якого вбили рівно 81 рік тому – 14 лютого 1943 року.

Кораблі такого типу останнім часом використовувалися росіянами переважно як транспорт, у логістичних ланцюжках окупаційних військ.

Вторгнення РФ до України

Через місяць після початку повномасштабного вторгнення Росії до України цей великий десантний корабель був підбитий під час удару – 24 березня 2022 року – в тимчасово окупованому порту Бердянська. 

Тоді було знищено російський великий десантний корабель “Саратов”, а великі десантні кораблі “Орськ”, “Цезар Куніков” та “Новочеркаськ” отримали пошкодження. 

У квітні 2022 року стало відомо, що тодішній командир ВДК “Цезар Куніков”, капітан 3-го рангу Олександр Чирва помер у результаті поранень.

Нагадаємо, Сирський та Умєров відвідали ЗСУ на Авдіївському та Куп’янському напрямках та ухвалили важливі рішення.

Читайте також провідні новини дня:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *