“Не існує демобілізації під час війни”. Зеленський розповів про зміни до закону про мобілізацію
У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. Тому є різні питання щодо законопроєкту про мобілізацію в Україні.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтервʼю французьким медіа BFM TV та Le Monde.
“Мені здається, що дуже багато дезінформації щодо мобілізації в Україні. Мобілізація в Україні була з самого початку війни і вона продовжується кожні кілька місяців, Це іде пролонгація відповідного рішення в парламенті згідно з нашим законодавством”, – заявив він.
За словами президента, мобілізація в Україні жодного разу не зупинялась і постійно продовжувалась.
“Це не питання цього року або минулого. Це питання з початку війни. Чи вона ідеальна? Ні. Це не ідеальне законодавство, тому що це законодавство мирного часу. Коли ти знаходишся в війні, ти приходиш до деяких деталей більш практичних”, – заявив він.
Володимир Зеленський зазначив, що закон про мобілізацію щодо деяких практичних кроків перебуває в парламенті і зміни пройшли вже перше читання.
“Але є дебати у парламентарів, вони сперечаються про коли можна звільняти хлопців, коли ні, кого з них можна тощо. У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. На це ніхто не розраховував. Тому є різні питання: щодо ротації, відпусток”, – заявив він.
Очільник держави додав, що військові хочуть відповіді, що можна удосконалити в законі про мобілізацію, а парламентарі хочуть побачити, які будуть наслідки для тих чи інших верств суспільства.
“Тому це питання виключно парламенту на сьогодні і їх дебатів, коли вони закінчаться в комітетах ВР, тоді будуть голосуватись, але всі ці дебати не зупиняли і не продовжували мобілізацію, вона йде своїм чином”, – зазначив президент.
Відповідаючи на питання щодо масивної мобілізації цього року, Зеленський заявив, що є чергові мобілізаційні кроки, передбачені Генштабом.
“Є відповідна кількість людей, яка мобілізується щомісячно і щоквартально. І ці цифри всі є у Генштабі, і вони йдуть так, як і йшли”, – зазначив він.
Нагадаємо, 7 лютого ВР підтримала в першому читанні проєкт про посилення мобілізації.
Проте нардепи до законопроєкту подали 4195 правок, тому його розгляд затягується.
Читайте також провідні новини дня: