Як позбутися кульбаби на городі, садовій ділянці, газоні: механічні, хімічні й народні методи

Попри те, що кульбаба має багато корисних властивостей, — це бур'ян, який, якщо нічого не робити, вмить заполонить усю ділянку. А все тому, що кульбаба дуже легко розмножується та розповсюджується, захоплюючи територію. Зі зникненням квіток рослини нікуди не діваються і продовжують своє зростання та розвиток.

Чи можна вивести кульбаби з ділянки назавжди

Позбутися кульбаб на ділянці повністю, найімовірніше, не вдасться. Їхнє насіння на своїх “парашутиках” розноситься вітром на багато кілометрів навколо. І навіть якщо вдасться позбутися кульбаб на своїй ділянці, насіння обов'язково прилетить із сусідньої.

Чи загинуть кульбаби, якщо їх постійно косити

На жаль, ні, залишені на ділянці квітконоси кульбаби встигнуть розповсюдити насіння, навіть якщо будуть відокремлені від коріння та сухі.

Так само складені в компостну купу кульбаби легко поширять своє насіння.

Крім насіння, кульбаба має особливо живуче коріння довжиною до 60 см, хоча воно доволі крихке, але добре регенерується в разі пошкоджень, утворюючи придаткові пагони й бічні корені. Тобто з непоміченого після “зачищення” ділянки і залишеного в землі після обрізання кореня кульбаби виросте розетка з листями та квітками.

Через це не треба намагатися знищити кульбабу безповоротно, основних зусиль потрібно докласти, щоб не дати кульбабі розповсюдити насіння, а для цього треба регулярно зменшувати його кількість. 

Профілактика появи кульбаб

Для того, щоб попередити появу рослини, потрібно:

  • Навесні перекопувати та обов'язкове мульчувати грядки і клумби.
  • Якщо розетки кульбаби вже з'явилися, прополювати їх до дозрівання насіння.
  • Засівати травою порожні ділянки на території.
  • Восени глибоко перекопувати землю.

Важливо всі ці заходи профілактики повторювати та проводити регулярно.

Якщо кульбаби вже захопили ділянку, потрібно використовувати спеціальні засоби боротьби.

Механічні способи боротьби з кульбабами

Регулярне скошування кульбаб

Косити кульбабу потрібно не рідше одного-двох разів на тиждень, скошувати треба дуже низько, біля самого рівня землі. Після скошування коріння кульбаб даватиме нові й нові пагони, але через кілька тижнів послабшає та виснажиться.

Важливо це робити, коли рослина вже зацвіла, але ще не встигла сформувати насіння. В цей час здатність кульбаб до регенерації найменша.

Не забувайте своєчасно прибирати з місця скошування рослину та знищувати зрізані квітконоси, інакше насіння розлетиться усією ділянкою.

Видалення кульбаби з ґрунту за допомогою спеціальних інструментів

Для викорчовування або викручування кульбаб із землі можна використовувати спеціальні інструменти — лопати з вузьким полотном, інші витягувачі бур'янів з коренем.

Як позбутися кульбаб за допомогою гербіцидів

Якщо кульбаби заполонили ділянку і впоратися з ними вручну просто неможливо, потрібно використовувати хімію. Хімікати знищують надземну частину кульбаби, тому важливо застосовувати післясходові гербіциди і проводити оброблення, перш ніж бур'ян відцвіте і дозріє летюче насіння.

Осіннє оброблення бур'янів гербіцидами неефективне через те, що перед зимою всі процеси сильно сповільнюються.

Важливо пам'ятати, що гербіциди, крім кульбаб, знищують усі види рослин, на які потраплять. Тому може постраждати газонна трава та культурні рослини. Гербіциди можуть діяти доволі довго, пригнічуючи оброблену рослинність протягом кількох тижнів.

Народні засоби для боротьби з кульбабами

Поширені народні методи боротьби з кульбабами, як-то посипання мукою або сіллю, поливання розчином солі чи просто окропом, поливання соляною кислотою, як показує практика, малоефективні, а деякі, до прикладу, поливання кислотою, є небезпечними для рослин і для самої людини.

 Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *