“Частина людей не готова воювати”: Сенцов сказав, що робити з мобілізацією
Частково проблему мобілізації в Україні можна було б вирішити, якби існували терміни військової служби та можливість демобілізації.
Таку думку режисер, командир штурмової роти в 47-й бригаді Олег Сенцов висловив у інтерв’ю “BBC News Україна”.
Сенцов зауважив, що не займається мобілізацією, а займається бойовою роботою. Тож він розповів, які мобілізовані приходять до його бригади.
“Я бачу мобілізованих, які до нас приходять. Приходять дуже різні люди. Є такі, хто з певних особистих причин не пішов воювати на початку війни, а потім їх мобілізували. І вони пішли на війну та воюють досить добре. Є справді хворі люди старшого віку, які опиняються в штурмовій піхоті. Вони просто фізично цього не витримують”, – повідомив командир штурмової роти.
Він додав, що є випадки корупції, зловживань.
“Про це потрібно говорити. З цим потрібно боротися. Допоки ми говоримо про корупцію, ми з нею боремося. Якщо перестанемо це робити, значить вона нас подолала”, – зауважив Сенцов.
Читайте провідні новини дня:
- Змусити Росію заплатити за війну: чому Захід боїться залізти в кишені до Путіна
- Росія атакувала Київ дронами-камікадзе: перші подробиці
- Байден у відеозверненні до нації пояснив, чому зняв свою кандидатуру з виборів
Він висловив переконання, що про мобілізацію з суспільством потрібно говорити як з дорослими людьми.
“Не треба приховувати складні моменти. І мають бути чесні правила для всіх. А не так, що хапають хворих на вулицях, а хтось, здоровий, відпочиває за кордоном чи купив довідку”, – наголосив військовий.
Водночас він зауважив, що навіть якби все було чесно та справедливо, “частина людей не готова воювати”.
“Але є вимоги війни й держава має спонукати їх це робити з допомогою певних механізмів. Одним із них є визначений термін служби й можливість демобілізації“, – сказав Сенцов.
До слова, на думку командира 3-ї ОШБр Максима Жоріна, проблема з мобілізацією пов’язана з тим, що від початку війни людям не треба було “одягати на голову” сподівання про кожні два місяці або кожні два тижні. Слід було одразу сказати правду про те, що буде важко і довго.
Читайте також: