“Чому ми не обстрілюємо Москву?”: військовий експерт пояснив, як російські дрони долітають до Києва
Київ пережив третю за останні чотири дні потужну повітряну атаку ворога. Росіяни продовжують повітряний терор столиці та столичного регіону.
Як повідомляють у КМВА, цього разу ворог застосував винятково ударні БпЛА типу “Shahed”. Повітряна тривога оголошувалася у столиці двічі і тривала цілу ніч, понад 6 годин.
Загалом, за даними Повітряних сил, у ніч проти 29 серпня ворог атакував Україну 3-ма керованими авіаційними ракетами Х-59/69 і 74-ма ударними БпЛА. 14 ударних дронів локаційно втрачені (впали) на території України, ще 60 були збиті.
Дрони хвилями та ураження дитячого майданчика
Особливість цієї атаки в тому, що вона знову відбувалася хвилями, а ворожим засобам повітряного нападу вдалося потрапити на територію Києва, де вони були збиті силами ППО. Попередньо йдеться про понад десяток знищених ударних дронів над столицею:
- У Голосіївському районі сталося падіння уламків на територію житлової забудови. Пошкоджено вікна та двері в багатоквартирному будинку.
- У Дніпровському районі зафіксовано падіння уламків на територію житлової забудови, уламки впали на дитячий майданчик, але без негативних наслідків.
- У Деснянському районі уламки впали на територію приватного домогосподарства, виникла пожежа в нежитловій будові, загоряння швидко ліквідували.
Ворог змінює тактику
За словами військового експерта Ігора Козія, ворог постійно змінює маршрути своїх ударних дронів, тому йому вдається прорватися на територію міста.
“Останній маршрут ворожих БпЛА здійснювався по Дніпру та поміж Дніпровських круч, де їх не змогли своєчасно виявити за допомогою радіолокаційного обладнання. Гадаю, саме це дозволило дронам ближче підійти до Києва. Росіяни змінюють тактику нападу кожного разу. Так, вони можуть повторювати певний стиль виконання своїх атак, це правда, але і вносять до них корективи – це військова тактика як у повітрі, так і на полі бою”, – розповідає ТСН.ua Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва.
Що варто змінювати, щоб швидше виявляти цілі
Експерт додає, що потрібно налагодити більш конструктивну взаємодією між військовими та цивільним населенням.
“Я маю на увазі своєчасне сповіщення про цілі, які летять дуже низько вздовж річок. У таких місцях “Шахеди” доволі складно вистежити за допомогою локаторів. Тому потрібне своєчасне, а ще краще миттєве інформування військових про повітряні цілі. І тут дуже важливий момент швидкого передавання інформації, адже дрон летить 200-300 кілометрів на годину, і важливо про це повідомити завчасно. Також ворожі дрони постійно змінюють свій напрямок руху, що теж впливає на ефективність їх знищення”, – каже Ігор Козій.
Чи допоможуть катери з ППО
Експерт підкреслює, що супротивник теж удосконалює свої повітряні засоби нападу і робить усе можлив, щоб обійти наші системи ППО.
“Ворог відслідковує наші дії та уважно вивчає їх.Тому й намагається протидіяти – це війна. Як результат – нам довелося збивати дрони вже над столицею, а що поробиш? Звісно, можна поставити засоби ППО на катерах уздовж Дніпра. Але я не думаю, що у нас є наразі такі сили та засоби. Хоча питання щодо створення військових флотилій, зокрема і у складі сил протиповітряної оборони, може бути певним чином цікавим та перспективним, а саме з точки зору виявлення цілей противника, коли об’єкти рухаються вздовж Дніпра або намагаються пройти за кручами”, – зазначає Ігор Козій.
Мають бути удари у відповідь
Експерт додає, що ворог і надалі завдаватиме повітряних ударів по Києву, бо має відповідні ресурси. Адже ми не знаємо точної кількості наявних у нього дронів, скільки їх виробляють підприємства в Росії, скільки їх постачають з Ірану. Є лише приблизні цифри.
“Повітряні удари будуть тривати, бо це морально-психологічний тиск на населення. З одного боку, під час цієї атаки в Києві не постраждали люди, але ж вони морально та фізично виснажені, що і потрібно ворогові. У зв’язку з цим я не розумію – чому ми не обстрілюємо у відповідь Москву? Там що, немає стратегічних об’єктів, чи вони кудись зникли? Вони є, ті самі стратегічні об’єкти, що й у нас, а також центри ухвалення рішень. Маємо вишукувати ресурси та завдавати ударів у відповідь. Нагадаю випадок з історії Сербії, коли американські винищувачі виконали ювелірну роботу – місцеве міністерство оборони було зруйноване повністю, а житлові будинки ліворуч і праворуч – неушкоджені. Ось як має бути!” – підсумовує Ігор Козій.
Раніше ТСН.ua розповідав про атаку дронів на Київ: поліція показала наслідки ворожого удару (фото).
Читайте також:
Дуель дронів між Москвою та Києвом: чи очікувати повторних атак і до чого тут “ляпас” Путіну
Пошкодження дамби Київської ГЕС: експерт розповів, до чого готуватися
Скільки ще може тривати війна: експерт назвав можливі сценарії