РФ залучає до війни проти України військових КНДР: наскільки це небезпечно і як вплине на фронт
Повідомлень про те, що північнокорейські солдати воюють в Україні на боці Росії, стає дедалі більше. Пхеньяну потрібні гроші і технології, Москві – солдати і боєприпаси, обидві сторони зацікавлені в розвитку співпраці.
ТСН.ua – про те, чи воюють солдати КНДР в Україні і чим вони можуть допомогти російській армії.
- 4 жовтня Kyiv Post повідомив, що внаслідок ракетного удару по окупованій території Донеччини загинули 20 військових. Серед них, зокрема, були шестеро військових з КНДР, які проводили консультації з російською армією.
- 12 жовтня у Washington Post повідомили, що кілька тисяч солдатів КНДР проходять навчання в РФ і можуть потрапити на війну проти України до кінця року.
- 13 жовтня український партизанський рух “СРОК” (“Смерть російським окупантам і колаборантам”) зазначив, що його представники встановили місце перебування військовослужбовців КНДР в окупованій частині Донеччини.
Напередодні Володимир Зеленський у щоденному зверненні до українців розповів про те, що Росія і Північна Корея дійшли згоди про впровадження солдатів КНДР до армії Путіна.
Президент наголосив, що з боку Заходу потрібне збільшення тиску на агресора, який Росія не повинна витримати. І до того ж, за його словами, потрібно працювати над тим, щоб не допустити ще більшої війни.
Що кажуть військові
Окремі спеціалісти Північної Кореї вже давно співпрацюють з росіянами в інженерній галузі та ППО.
Таку думку висловив заступник командира Третьої окремої штурмової бригаді (3 ОШБр) Максим Жорін, коментуючи можливу присутність військових КНДР в армії РФ.
“Окремі спеціалісти Північної Кореї давно вже проводять спільну роботу з рф – маю на увазі в першу чергу ППО, інженерів”, – заявив він.
Що стосується піхоти, то, на думку Жоріна, це буде не найбільш мотивована та якісна піхота, але це у будь-якому випадку люди, які потрібні на фронті.
“Вплинути на ситуацію вони можуть суттєво, навіть якщо замінять російські підрозділи в тилу”, – висловив упевненість військовий.
А Євген Дикий розповів, чим може обернутися відправка військ КНДР до України. З його слів, це загрожує початком більш глобального конфлікту, ніж війни між двома державами.
Іван Тимочко, очільник Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, зазначив, що у війні проти України до союзу Росії та Білорусі може приєднатися і КНДР, перекинувши свої війська.
“Якщо ми будемо мати технологічну підтримку від наших союзників, то людський потенціал Північної Кореї та Росії, звичайно, створить нам проблеми, але не глобальні. Буде загроза в тому, що КНДР, як проксі Китаю, спробують провокувати Захід у зіткненні з Південною Кореєю. А це серйозно зможе впливати на активність Японії, Південної Кореї чи США в підтримці України. Думаю, тут багато нюансів виникає. Однак, передусім – перевірка наших західних союзників, як вони будуть реагувати”, – зауважив Іван Тимочко.
З його слів, в Путіна було більше розрахунку на Іран, саме на постачання іранських “Шахедів” та ракет, але Іран втягнувся наразі у війну з Ізраїлем, який активно підтримують і Велика Британія, і США.
На його думку, КНДР буде третьою країною, яка вступить у війну на боці Росії.
“Ці країни – Білорусь, Росія і Північна Корея. Бо багато білоруських військових, яких задіювали у перші дні широкомасштабного вторгнення, змінили шеврони на російські та пішли воювати. Ми це пригадуємо”, – додав Тимочко.
Генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж вважає, що участь військових КНДР у великих операціях в Україні малоймовірна.
“Між Росією і Північною Кореєю існує договір про військово-політичне співробітництво. Тому КНДР сьогодні передає як балістичні, так і тактичні ракети, а також різні види озброєння, боєприпаси та направляє спеціалістів. Північна Корея має напружені відносини з Південною Кореєю. Найближчим часом Південна Корея підніме значні сили в плані бойової готовності проти КНДР. Північна Корея постійно загрожує балістичними ракетами навіть США, тому американці сьогодні чітко націлюють свої ракети на неї”, – пояснив Маломуж.
За словами генерала армії України, відправити до України військові контингенти Кім Чен Ин не посміє.
Що відомо про північнокорейську армію
Як і сама Північна Корея, її армія – максимально закрита структура, її склад відомий лише приблизно, а оцінки боєздатності викликають суперечки. Головна її особливість – це чисельність.
У країні діє загальна військова повинність, зокрема й для жінок, термін обов'язкової служби становить від трьох до 10 років залежно від роду військ.
- Читайте також: КНДР може відправити своїх військових до України на підтримку Росії: у міноборони Південної Кореї зробили заяву
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, 2018 року збройні сили КНДР були четвертими за величиною у світі й налічували близько 1,2 млн людей.
Військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих зазначив, що північнокорейська армія є п'ятою у світі за чисельністю.
Читайте також: