Чому в СРСР в “хрущовках” стелили винятково паркет: чи можна його реставрувати
“Хрущовками” називають п'ятиповерхові (зазвичай) панельні чи цегляні будинки, які не мають технічного поверху, сміттєпроводу та ліфта. Їх масово споруджували за часів СРСР в період між 1957 та 1985 роками, коли країною правив Микита Хрущов (за це вони і отримали свою народну назву).
Підлогу таких “хрущовок” завжди вкривав паркет, який найчастіше клали “ялинкою”. При цьому про якість дерев'яного матеріалу можна було лише мріяти. Чому так?
Справа в тому, що зводили “хрущовки” масово і у дуже стислі терміни, а паркет з бюджетної деревини вважався найкращим варіантом, тому що така сировина була вкрай доступною. Найчастіше дощечки виготовлялися з виробничих відходів, лише імітуючи деревину.
Як результат, така підлога дуже швидко псувалася, а тому вже через кілька років власникам таких квартир доводилося робити ремонт.
Трішки пізніше почали класти лінолеуми, тому що виробництво такого матеріалу було менш масштабним.
Реставрація радянського паркету: чи це можливо
Хоча сьогодні зустріти в старих “хрущовках” паркет-ялинку вкрай складно, але не неможливо. Звичайно, час залишив свій відбиток на дощечках, які і так не відрізнялися особливою якістю. Однак, за бажання ситуацію ще можна врятувати.
Навіть якщо покриття перебуває у жахливому стані, його можна реставрувати. Звичайно, найкраще звернутися до фахівців, які знають, як діяти в такому разі. Як правило, реставрація старого паркету складається з таких етапів: шліфування, ремонт тих дощечок, які вже дуже зіпсувалися, покриття ремонтною смолою, шпаклювання, лакування (гелювання).
Щоправда, набагато простіше не відновлювати радянський паркет, а замінити стару підлогу на щось більш сучасне і якісне.
Читайте також: