З якого віку можна пити каву: що кажуть педіатри та дієтологи
Чи можна давати дитині каву, зі скількох років дітям можна пити каву, скільки кави можна дати дитині — ці питання хвилюють багатьох батьків.
Кава для дорослих — відомий енергетик і кращий помічник проти сонливості, втоми та апатії. Саме кофеїн, який міститься у каві, пробуджує нервову систему та турбує нас, коли йдеться про споживання кави дітьми.
Кофеїн позитивно впливає на організм дорослої людини — підвищує рівень дофаміну в мозку, стимулює мозкову діяльність, підвищує швидкість реакції, покращує настрій, втамовує головні болі, має слабку сечогінну дію.
Для організму дитини кава є дуже сильним тоніком. Її споживання може призвести до гіперзбудливості, зниження рівня стресостійкості і до проблем зі сном. А навіть невеликий сечогінний ефект, який для дорослого не відіграє сильної ролі за умови помірного споживання, у дитини може викликати вимивання кальцію. Звикання до кофеїну у дітей проявляється набагато швидше, ніж у дорослих.
Попри попередження педіатрів, медиків про те, що кава та інші кофеїновмісні напої, такі як газована вода та спортивні напої, можуть бути шкідливими для молоді, батьки дозволяють своїм дітям їх вживати.
Проведене 2015 року дослідження серед бостонських мам показало, що 14% опитаних мам дають пити каву своїм 2-річним дітям, а 2,5% — своїм однорічним дітям.
З якого віку можна пити каву
Американська академія педіатрії рекомендує не вживати каву, чай, газовану воду, спортивні напої та інші продукти, що містять кофеїн, дітям до 12 років. Підліткам у віці від 12 до 18 років рекомендовано споживати менш ніж 100 міліграмів кави на день — це приблизно розмір маленької чашки кави.
Багато хто з педіатрів застерігає, що навіть вік 12-13 років не є приводом для введення кави в раціон дитини. У цьому віці гормональна, нервова системи занадто хиткі, щоб без негативних наслідків перенести сильну збудливу дію кави. І повноцінно рекомендують пити каву не раніше 14-15 років.
Також педіатри не рекомендують вживати спортивні (електролітичні) напої, пляшка яких може містити майже 250 міліграмів кофеїну. Чашка чаю може містити до 47 міліграмів кофеїну, а дієтичні солодкі газованки — 46. Шоколад також містить певну кількість кофеїну — його кількість зростає в міру того, як шоколад темнішає.
Незначна кількість кофеїну для дорослого може бути непосильною для маленької дитини — може підвищити частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, сприяти виникненню кислотного рефлюксу, викликати тривогу і порушення сну у дітей. А якщо діти мають малу вагу для свого віку або страждають на мігрень, мають проблеми з серцем, судоми, вони можуть ще гостріше реагувати на кофеїн та продукти, які його містять.
Читайте також:
- Кому не можна пити каву: за яких хвороб краще відмовитись від напою
- 8 причин пити каву щодня: від яких хвороб захищає напій