Як росіяни наступають на Запоріжжі: військові розповіли про ситуацію
Українські військові кожного дня зупиняють спроби російської піхоти штурмувати українську лінію оборони на Запоріжжі.
Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Олександра Моторного.
Українські військові на Запорізькому напрямку воюють на 120-міліметровому гладкоствольному мінометі “Степан”.
“Купець”, командир мінометного розрахунку 3-ї БрОП НГУ “Спартан”, каже, що у росіян значно більше боєприпасів, ніж у ЗСУ. На Запоріжжі, як мінометники бригади “Спартан”, військові вже вдруге. Та починал всі з автоматів, окопів і польових бліндажів – на Харківщині та в Бахмуті.
Зварювальник, ветеринар, підприємець і землевпорядник – цим у минулому займалися “Тюльпан”, “Пушистий”, “Муха” та “Купець”. Третій рік поспіль вони щоденно вдосконалюють свої нові бойові навички.
Зараз на Оріхівсько-Токмацькому відтинку фронту ворожа техніка на передньому краї – доволі рідкісне явище, каже командир мінометного розрахунку “Спартану”. Натомість щодоби їм доводиться зупиняти спроби московитської піхоти просунутися на північ у напрямку автошляху Оріхів – Запоріжжя.
Кожну вилазку московитської піхоти неодмінно супроводжують цілі зграї ворожих очей у небі.
“Працюють дуже добре. Просто визначають точки і накривають їх”, – каже “Муха”.
Рашистська артилерія, зізнається “Муха”, а надто коли погода геть кепська, стріляє також дуже багато. І зі своїм “Степаном”, абсолютно точно знають мінометники “Спартану”, для ворожої арти вони – дуже ласа ціль.
Російські кориговані авіабомби на ділянці в районі Оріхова, твердять мінометники 3-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії, теж нікуди не поділися, а навпаки – їх стало більше.
Війна південніше Оріхова інколи затихає. На лічені години, коли недобиті групи московитів проводять перегрупування. Водночас концентрації ворожих резервів для якогось великого наступу на Запоріжжі, запевняють “Спартанівці”, принаймні зараз не помічають.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: НАЖИВО ТСН 1+1 НОВИНИ ЗА ВЕЧІР 29 ЛИСТОПАДА – П'ЯТНИЦЯ
Читайте також: