У Сирії християни вийшли на акції протесту після того, як ісламісти спалили різдвяну ялинку (фото)
Сотні демонстрантів вийшли на вулиці християнських кварталів Дамаска напередодні Різдва, щоб протестувати проти підпалу ісламістами різдвяної ялинки поблизу Хами в центральній Сирії.
Про це передає The Guardian.
Протестувальники вимагають гарантувати права християн, пише видання. Акції розпочалися після публікації у соцмережах відео, де люди в капюшонах підпалюють різдвяну ялинку у місті неподалік Хами.
Тисячі людей зібралися на вулицях з хрестами та національними прапорами, скандуючи: “Ми пожертвуємо собою заради нашого Христа!”
“Якщо нам не дозволено жити нашою християнською вірою в нашій країні, як ми це робили раніше, тоді нам більше тут не місце”, – говорить один із демонстрантів.
Провладна сирійська група Хаят Тахрір аш-Шам заявила, що ялинку спалили іноземні бойовики з іншої групи, і пообіцяла відновити дерево.
Лідер нової сирійської влади – голова угрупування “Хайат Тахрір аш-Шам” Абу Мухаммед аль-Джулані (справжнє ім'я – Ахмед аль-Шараа) пообіцяв покарати тих, хто підпалив ялинку, і поставити нову.
Як нагадує CNN, при Асаді християнам було дозволено святкувати свої свята та виконувати свої релігійні ритуали, але, як і всі сирійці, вони зіткнулися з тиранічними обмеженнями свободи слова та політичної діяльності. Сирія була світською республікою, і дискримінація відбувалася за етнічною, а не релігійною ознакою.
Натомість, попри побоювання християнської меншини, нова сирійська влада християнам дала гарантії, що їхні церкви та майно залишаться під захистом.
Зауважимо, що християни в Сирії становили близько 10% населення до початку громадянської війни, проте зараз ця цифра може бути набагато нижчою. За попередніми даними, зараз християни становлять менше 2%, зменшившись з 1,5 мільйонів у 2011 році до лише 300 000 у 2022 році.
Різдво у Вифлиємі
Другий рік поспіль ялинку не встановлять у Віфлеємі, шанованому як місце народження Ісуса у Палестині.
Відколи війна в Газі почалася минулого року після нападу ХАМАС на південь Ізраїлю 7 жовтня, місто Віфлеєм було піддано “суворій ізоляції” через накладені обмеження, призупинення туризму, закриття його ворота для паломників і заморожена економіка, заявив мер Віфлеєма Антон Салман.
За кілька днів до Різдва минулого року ізраїльський військовий снайпер застрелив двох жінок у парафії Святого Сімейства, повідомляє CNN з посиланням на Латинський патріархат Єрусалиму.
Ліван святкує
Тим часом у Лівані в християнських районах Бейрута, де громади прагнуть відсвяткувати, почали готуватися до свята лише через кілька тижнів після оголошення про припинення вогню між Хезболлою та Ізраїлем. Рейси з-за кордону були повністю заброньовані, оскільки люди повернулися, щоб відсвяткувати Різдво сім’ями, а в різних районах відкрилися святкові ярмарки.
У вересні Ізраїль розширив свої дії проти Хезболли на території всередині Лівану, включаючи столицю Бейрут. Близько 4000 людей були вбиті і ще тисячі отримали поранення в Лівані, в той час як Хезболла продовжувала обстрілювати ізраїльські міста на півночі ракетами та безпілотниками.
Читайте також: