Вступ України до ЄС затягнеться: The Times оцінило, чому і наскільки
Через низку проблем вступ України до Євросоюзу може бути відтермінований щонайменше до 2030 року. Не виключено, що Київ може чекатиме і до наступного десятиліття.
Про це пише The Times.
Автори матеріалу вказують, що суперечки на саміті ЄС щодо перегляду витрат – це дрібниці порівняно з тим, що вартість членства України у блоці може стати у 186 млрд євро. Саме таку суму повинні будуть віддати потужні країни Євросоюзу.
Більшість європейських держав також побоюються втратити право національного вето у таких питаннях, як майбутні бюджети або розширення блоку.
Зазначається, що членство в ЄС має як тактичний, так і геополітичний характер. Це допомогло б зміцнити Україну, закріпивши її позиції на Заході перед можливим переобрання Дональда Трампа на пост президента США. Цей політик чітко заявив, що прагне припинити фінансування української армії.
“Україна є частиною геополітичної сфери Європи. Так само, як і західні Балкани, Туреччина та Кавказ… Це піднімає ще одне питання: чи можна дозволити Україні перестрибнути через чергу, коли потреба у прийнятті Сербії, Албанії та Боснії є ще більш нагальною?” – ставлять запитання автори публікації.
Читайте провідні новини дня:
- “Керуватимуть чоловік із жінкою”: мольфар Довбуш про те, коли закінчиться війна і що буде потім
- Диверсія в прямому ефірі: про що брехав Путін під час пресконференції та куди його послали росіяни
- Хлопчика, який зник 6 років тому, нарешті знайшли: звідки він втік та хто його врятував (фото)
У статті також звертається увага, що вступ країни такого розміру і стратегічного значення, як Україна, призвів би до найрадикальніших змін у ЄС за останні десятиліття. Держава була найбіднішою країною в Європі ще навіть до російського вторгнення на її територію.
Виникає запитання, наскільки серйозно ЄС налаштований щодо вступу України до блоку.
Нагадаємо, ЄС готовий почати переговори з Україною про її членство вже 18 грудня. Таку заяву зробив прем'єр Бельгії Александер Де Кроо.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Старт переговорів про вступ України до ЄС: що це означає і що буде далі?
Читайте також: