Законопроєкт про військовий облік: скандальні норми про втручання у приватне життя українців не будуть ухвалені
Про це повідомив у коментарі ТСН.ua народний депутат від фракції “Слуга народу”, представник профільного Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.
Йдеться про норми, які передбачають внесення до реєстру інформації про адміністративні правопорушення українців, виїзди за кордон та боргові зобовʼязання.
Нардеп додав, що фінальне рішення сьогодні буде ухвалене в залі парламенту під час голосування. Також Федієнко наголосив, що вся чутлива інформація з реєстрів, яка дає право на бронювання чи відстрочку, зберігатиметься саме на території України.
“Щодо реєстру УБД, військових, військовозобов’язаних – ми маємо запускати процес, щоб перейти від паперових документів і бронювання до смарт-мобілізації, створити сертифікат захисника. Наприклад, у вас народилася третя дитина і ви батько або мати трьох неповнолітніх дітей. Це автоматично підтягується до вашого сертифікату і там встановлюється статус, що ви маєте відповідну бронь. Або з реєстру заброньованих осіб туди буде підтягуватися інформація щодо вас, наприклад, коли вас забронювало підприємство. Всі ці дані, реєстри будуть розташовані винятково на території Україні, це були мої правки, колеги їх підтримали.
Щодо інших систем, які працюють на нашу перемогу, то тут Міноборони визначило, що з точки зору безпеки ці системи треба тримати за кордоном. Ми зробили запобіжник, що дозвіл на винесення таких систем робиться спільним наказом за підписом міністра оборони та головнокомандувача”, – підкреслив нардеп.
Читайте провідні новини дня:
- Новий “Гостомель”: експерти оцінили ймовірність висадження російського десанту в Україні
- Білорусь будує військове містечко біля кордону з Україною: Коваленко приголомшив метою
- Надмірне втручання у приватне життя: розгортається новий скандал навколо проєкту про військовий облік
Нагадаємо, у Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт №10062 про держреєстр військовозобов'язаних, сертифікат захисника та автоматичне набуття статусу учасника бойових дій. Документ розкритикували депутати та юристи, стверджуючи про незаконність внесення великої кількості особистих даних до реєстру, а також про загрозу нацбезпеці України.
Читайте також: