Чи були полонені українці на борту Іл-76: коментар ГУР
Наразі українське Головне управління розвідки утримується від коментарів щодо оприлюднених Росією списків українських військовополонених, які нібито могли перебувати на борту літака Іл-76, що впав у Бєлгородській області.
Про це представник розвідки сказав у коментарі “Радіо Свобода”.
“Коментувати не будемо, тому що для цього мають бути офіційні повідомлення від осіб, які відповідають за поводження з військовополоненими. Ні Симоньян, ні Шарій до цього стосунку не мають. Тобто інформація офіційна від Міністерства оборони Росії або від інших структур. В іншому разі це сприймається як свідома інформаційно-психологічна операція ворога”, – наголосив Юсов.
За його словами, Україна наполягає на проведенні міжнародного розслідування, щоб точно з’ясувати всі деталі того, що сталось. Юсов пояснив, що за нормами міжнародного права, саме держава, яка утримує військовополонених, є відповідальною за їхню безпеку, зокрема за транспортування для обміну.
“Ми можемо припустити будь-які сценарії, включно зі свідомою провокацією, також із використанням українських військовополонених фактично як живого щита для транспортування БК та озброєння для ракетних комплексів, які нищать українські міста”, – сказав представник ГУР.
До слова, раніше російська пропагандистка Маргарита Симоньян опублікувала список з 65 іменами українських військових, які нібито були на борту.
Нагадаємо, 24 січня у Бєлгородській області РФ упав літак Іл-76. Попередньо, інцидент стався в Корочанському районі в селі Яблуново. РосЗМІ стверджують, що на борту загалом було нібито близько 70 людей.
Російські ЗМІ та Міноборони поширили інформацію, що нібито на борту перебували українські військовополонені, яких начебто перевозили для обміну. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець не може підтвердити, що там були українці.