Тимчасовий захист для біженців у Польщі: які зміни чекають на українців
У Польщі тимчасовий захист українських біженців можуть подовжити лише до 30 червня 2024 року. Українці, які планують і надалі залишатися в країні, стали активніше подавати документи на оформлення посвідок на проживання.
Про це розповіли у міграційній платформі EWL, передає РБК-Україна.
Зміна тимчасового захисту для українців
Директор міжнародної рекрутації EWL Марцін Колодзейчик розповів, що така можливість для громадян України зі статусом PESEL UKR є від 1 квітня 2023 року, якщо вони мають роботу, бізнес в Польщі або є висококваліфікованими працівниками.
“Більшість українських біженців та трудових мігрантів наразі підписують трудові договори на рік-два. Йдеться про тих, хто ухвалив рішення залишитися в Польщі на довше. Вони зараз користуються тимчасовим захистом, але згодом теж можуть подати документи на карту побиту”, – каже він.
Попри це, українці можуть також виїхати до іншої країни ЄС. Йдеться про тих, які мають підстави для легального перебування і отримання карти побиту (на основі роботи, возз'єднання з родиною чи з інших причин) залишаться в Польщі, вважає директор міжнародної рекрутації EWL.
“Питання залишатися чи виїжджати може постати перед українськими біженцями, які не мають роботи у Польщі або можливості працювати (жінки з дітьми чи вразливі категорії), але ймовірно, для них буде подовжено тимчасовий захист. Варто дочекатися ухвалення законопроекту і зрозуміти, які саме зміни він впровадить”, – зауважує Марцін Колодзейчик.
Українські біженці за кордоном – що відомо
Раніше ми повідомляли, що у Польщі планують подовжити термін легального перебування біженців з України до 30 червня 2024 року.
Нагадаємо, лише 25,2% біженців з України працюють, зокрема, у Німеччині. У Данії 78% українців уже знайшли роботу. У Чехії працюють 66%, у Польщі — 65%, у Швеції та Великій Британії — 56%, у Нідерландах — 50%. Тим часом у Німеччині українці отримують допомогу у розмірі 563 євро, а діти — від 357 до 471 євро залежно від віку.
Водночас за останніми опитуваннями ООН, від 60-80% біженців з України хочуть повернутися додому.