Чи дійсно важливі всі предмети у школі
Традиційно шкільна програма має широкий спектр предметів, таких як: математика, фізика, англійська, історія, хімія, географія, українська, фізична культура тощо. Кожен з цих предметів має свою унікальну цінність і призначення. Та школярі часто скаржаться, мовляв: “Як вирішення рівняння зможе допомогти у дорослому житті?”.
Насправді ж відсутність фінансової математики, статевої освіти, психології, логіки та інших корисних дисциплін є проблемою. Адже діти виходять зі школи із вмінням рахувати гроші, а не як ними правильно розпоряджатися.
Слід зазначити й про вимоги до школярів. В українському суспільстві, як правило, батьки наймають репетитора з того предмета, який дитині дається найважче, замість того, щоб спрямувати всю увагу на дисципліну, яку дитина засвоює із легкістю та задоволенням. Цілком логічним розв'язанням цієї проблеми може бути запозичення досвіду американських шкіл. Вони надають можливість учням старшої школи самостійно обирати декілька предметів. Такий підхід дозволив би розвантажити школяра та направити його увагу на те, що особисто для нього є дійсно цікавим.
Отож питання важливості усіх предметів у школах залишається неоднозначним і дискусійним та вочевидь потребує перегляду. На щастя, в Україні є приклади й тих шкіл, які намагаються модернізувати підхід до навчання відповідно до програм Міністерства освіти та науки України.
Однією з таких закладів в Україні є Онлайн-школа «Альтернатива». Це дистанційна школа з отриманням повної загальної середньої освіти з 1 до 11 (12) класу та видачею документів державного зразка.
На відміну від класичних державних шкіл, «Альтернатива» пропонує велику кількість додаткових безоплатних для учнів школи дисциплін, наприклад: програмування, психологія, статева освіта, підготовка до ЗНО й ДПА тощо.
Переваги Онлайн-школи «Альтернатива»:
- можливість займатися у будь-якому зручному місці, де є інтернет;
- якісні студійні відеоуроки;
- альтернативні уроки – додаткові авторські навчальні відео;
- об'єктивність оцінювання;
- можливість вчитися у зручний час;
- відсутність психологічного булінгу;
- контроль успішності для батьків;
- онлайн-консультації;
- постійна комунікація у чаті з вчителем;
- архів уроків за минулі роки навчання;
- безоплатний доступ до уроків на все літо;
- система досягнень за гарне навчання й активність на сайті;
- пізнавальні авторські проєкти у соцмережах;
- конкурси й розіграші;
- можливість випробувати себе на олімпіадах;
- можливість екстернату;
- підготовка до ЗНО й ДПА;
- додаткові цікаві курси;
- тощо.