Чому протести фермерів – це подарунок Путіну: польський експерт назвав цікаві фактори
Експерт Польської академії наук, професор Пьотр Осєнка заявив, що протести польських фермерів на кордоні з Україною – це “подарунок російській пропаганді”.
Про це пише польське видання onet.pl.
“Для Росії це безпрецедентне свято. Кремль вже давно грає в гру зі своєю публікою, переконуючи її, що кінець війни в Україні близький” – сказав професор Пьотр Осєнка з Інституту політичних досліджень Польської академії наук.
На думку експерта, показуючи протести фермерів, росіяни посилають світові сигнал, що союз Польщі з Україною розвалюється, і що незабаром на польсько-українському кордоні буде заблокована передача зброї із Заходу.
Професор Осєнка вважає, що блокування кордону було вигідне росіянам, які були б раді зробити це самі, якби не страх спровокувати війну із Заходом. На його думку, Росії вигідний лише “зерновий” конфлікт.
“Це подарунок Путіну, цінність якого ми не можемо переоцінити”, – підкреслив він.
На думку професора Осєнки, рішення Туска включити прикордонні переходи з Україною до групи об'єктів критичної інфраструктури є правильним, хоча де-факто означає “мілітаризацію кордону”.
Експерт вважає, що серед фермерів вже можуть бути російські агенти – на кшталт так званих “зелених чоловічків” Путіна в Криму в 2014 році.
“Цілком ймовірно, що ці люди вже тут”. – сказав Пьотр Осєнка.
Протест польських фермерів: останні новини
Нагадаємо, тисячі польських фермерів влаштували в центрі Варшави 27 лютого найбільшу за останній час акцію протесту. Вони тримають у руках плакати з перекресленими українськими прапорами та притягли солом’яний танк Abrams.
Раніше польські мітингувальники скоїли наймасштабнішу диверсію проти українських аграріїв. Цього разу висипали з восьми вагонів просто на рейки українське збіжжя, зіпсовано близько двох сотень тонн кукурудзи.
Крім того польські фермери пообіцяли 1 березня заблокувати пункт пропуску на кордоні з іще однією країною. Так, аграрії готуються до двох нових блокад: на кордоні між Польщею та Німеччиною у місті Швєцко та біля Литви на дорозі на прикордонному пункті Кальварія-Будзіськ.
Читайте також: