Як українки впливають на демографію Німеччини: дослідження вчених
У Німеччині опублікували масштабне дослідження про демографія. Як виявилося, на демографічні процеси в цій країні значно вплинула війна в Україні.
Про це пише DW.
Німецькі дослідники зауважили на різниці між хвилями еміграції із Сирії та України. Так, на відміну від мігрантів з Сирії, з України до Німеччини приїхали насамперед жінки молодого і середнього віку.
“В результаті змінюється склад населення, особливо в частині різних вікових груп. Для муніципалітетів (комун) це означає, приміром, що необхідно створювати більше місць в дитячих садках і школах і що турбота про дітей-біженців та їхніх матерів відіграватиме особливе значення”, – пояснила демографиня Петра Клуґ.
На думку експертів, украй високий рівень імміграції, який спостерігався після початку повномасштабної війни в Україні, не збережеться.
За словами Петри Клуґ у 2022 році було зареєстровано близько 1,098 мільйона біженців з України. Більша частина приїхали в період з березня по травень 2022 року. З серпня 2022 року приплив неухильно знижується.
“Тож прогноз очевидний. Але, звісно, залишається невизначеність щодо того, як буде розвиватися ситуація, – ніхто не знає, коли й чим закінчиться ця війна. Однак такі розрахунки, які можуть принаймні показати тенденції, необхідні для процесів муніципального планування. Тож ми регулярно оновлюємо наш прогноз, щоб врахувати такі зміни”, – каже демографиня.
Раніше повідомлялося, що покоління чоловіків, яким зараз 25-30 років, є в Україні найменш чисельним.
Читайте також: