Хотіли продати РФ таємні розробки: СБУ затримала на Харківщині інженерів-конструкторів (фото)
СБУ у взаємодії з урядом та керівництвом одного зі стратегічних заводів Харкова зірвала спробу росіян отримати новітні технологічні розробки України у галузі паливно-енергетичного комплексу.
Про це повідомили у пресцентрі СБУ.
Внаслідок спецоперації на Харківщині нейтралізовано російську агентурну групу, яка намагалась передати до Росії таємну документацію з місцевого стратегічного заводу. Серед затриманих – очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства.
Слідство з’ясувало, що росіян цікавили схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін і комплектувальних до них.
Такі турбіни не виготовляються в РФ, а до початку війни проти України країна-агресорка безперебійно закуповувала їх на харківському підприємстві. Наявні в росіян агрегати майже вичерпали свій ресурс, тож є гостра потреба в заміні чи капітальному ремонті.
“Тож науково-технічні досягнення нашої держави потрібні були агресору для забезпечення безперервної роботи парових установок на об’єктах “Росатома”. Також – для модернізації російських ТЕС та ГЕС, щоб продовжити безперебійне постачання електрики, зокрема на заводи військово-промислового комплексу рф”, – йдеться в повідомленні СБУ.
Читайте провідні новини дня:
- Одіозний Ляшко загримів у скандал: військові злили правду про екснардепа в армії
- Чи приїде ТЦК шукати ухилянтів за кордоном: посол розтлумачив
- Топила 8-річного сина, “бо ніде жити”: нові подробиці шокувальної історії у Вінниці
Розслідування встановило, що керівником агентурної групи російської розвідки був мешканець Харкова, колишній бізнес-партнер місцевого заводу.
За вказівкою ворога їхні українські спільники мали викрасти потрібні документи, відцифрувати їх та в електронному вигляді передати до Росії.
В організатора агентурної групи знайшли понад 5 млн у гривневому еквіваленті, які він отримав, ймовірно, за співпрацю з ворогом.
Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру у вчиненні кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою та у державній зраді, скоєній в умовах воєнного стану. Їм загрожує довічне ув’язнення.
До слова, за матеріалами СБУ 11 років в'язниці отримала ексочільниця окупаційної “Роспошти” у місті Ізюм, яка працювала на агресора під час окупації територій Харківської області.
Читайте також: