Українець став керівником Марсіанської станції
Український інженер Сергій Якимов став керівником Марсіанської пустельної дослідницької станції в американському штаті Юта. Тут проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Червоної планети.
Про це повідомляє видання “Голос Америки”.
Марсіанська пустельна дослідницька станція створена громадською організацією – “Марсіанським товариством”, яке фінансується різними донорами. Серед них мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск.
Що відбувається на станції
“Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. Геологія навколишньої пустелі близька до геології Марса наскільки це можливо”, – розповів виданню Сергій Якимов.
Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів. Вони живуть у спеціальних модулях. Харчуються овочами і фруктами з “марсіанської” теплиці. Назовні виходять лише у скафандрах.
Сергій також був учасником кількох таких експедицій. Каже, що найважче в ізоляції впоратись з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей в таких умовах.
Хто такий Сергій Якимов
Сергій Якимов закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “системи керування літальними апаратами”.
Вісім років тому його відібрали у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету. Цю місію організовувала компанія з Нідерландів Mars One. Коли ж вона збанкрутувала, Сергій своєї мрії не покинув.
Наступним етапом у своїй кар'єрі Сергій бачить роботу в НАСА – у Космічному центрі в Г'юстоні, який, зокрема, займається підготовкою астронавтів. Але для цього йому спершу потрібно отримати громадянство США.
Нагадаємо, техаська компанія ICON отримала від Національного аерокосмічного агентства США (NASA) $57,2 млн на проєкт Olympus – технологію, яка дозволить людству будувати бази на Місяці та Марсі, використовуючи місцевий матеріал.
Читайте також: