Який вигляд мали люди, які жили 17 000 років тому: вчені розгадали таємницю могили немовляти
Вчені дізнались подробиці про хлопчика, що жив 17 000 років тому, рештки якого відкопали в Італії. Аналіз скелета, проведений експертами, показав, що дитині було лише 16 місяців, коли вона померла від серцевої хвороби під час льодовикового періоду.
Про це пише thesun.co.uk.
1998 року археологи випадково знайшли могилу дитини під час розкопок печери Гротта делле Мура в Монополі, Італія. Скелет, який, як вважають, датується льодовиковим періодом щонайменше 17 000 років тому, “дуже добре зберігся” — його було знайдено у неушкодженому стані. Він був прикритий двома гігантськими каменями всередині печери.
Аналіз ДНК останків показав, що у хлопчика були блакитні очі, смаглява шкіра і кучеряве темно-каштанове волосся, повідомляє дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications.
Останки вказують на те, що мати хлопчика сильно недоїдала під час вагітності і була залучена до практики інбридингу, живучи в закритій групі.
Алессандра Моді, антропологиня з Флорентійського університету, яка є співавтором дослідження, назвала це відкриття “видатним досягненням”.
Вона розповіла: “Це дозволило нам зробити надійні висновки про походження немовляти, його фізичні характеристики і навіть певні аспекти здоров'я”.
Шкіра хлопчика виявилася темнішою, ніж у більшості сучасних європейців, але не настільки темною, як у акліматизованої в тропіках людини.
Це наштовхнуло дослідників на думку, що немовля було предком віллабруни — групи людей, які жили 14 000 років тому після закінчення льодовикового періоду.
Оскільки скелет був знайдений у чудовому стані, вчені також змогли зробити детальний аналіз зубів хлопчика.
Вони виявили, що він пережив “фізіологічний стрес”, який стався до і після народження. Це також підтверджує те, що мати сильно недоїдала під час вагітності.
Оуен Олександр Хіггінс, археолог з Болонського університету, розповів Live Science: “Аналіз ізотопів стронцію також показав, що мати залишалася в цій місцевості протягом останнього періоду вагітності, що, своєю чергою, також могло вплинути на плід”.
Антропологиня Ванесса Віллальба-Муко розповіла про це відкриття: “Ми все більше дізнаємося про населення льодовикового періоду, і це дослідження додає цінний елемент до пазлу”.
Читайте також: